Karbonhidrat diyeti listesi

KİLO VERMEK ARTIK KABUSUMUZ OLMAKTAN ÇIKIYOR

 

Her geçen gün artan yanlış beslenme alışkanlıkları, fast food tüketiminin artışı, beraberinde çağımızın hastalığı olan obeziteyi getirmektedir. Günlük yaşantımızda hareketsiz kaldığımızdan fazla kilolar ve vücudumuzun bazı bölgelerinde oluşan yağlanmalar, selülitler özellikle kadınlar için büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunlarla baş etmenin yöntemleri elbette ki vardır. Öncelikle durumun ciddiyetini anlayarak, kilo vermek isteyip istemediğimiz konusunda kararlı olmamız çok önemlidir. Zayıflama serüveninde diyet ve spor bir arada olmak zorundadır bu sayede hem hızlı hem de sağlıklı sonuç almak mümkündür.

 

Internet artık herkesin elinin altında olduğundan bu konuda çeşitli alternatifler sunan internet sitelerini bulmak mümkün. Bu siteler sayesinde hem motivasyonunuz artacak hem de mutlaka kendinize uygun bir yöntem bulacaksınız. Tabi ki uyguladığınız diyet listesi sayesinde belli bir program çerçevesinde kilo vermeye başladıkça sizde kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Bu noktada önemli olan metabolizmanıza uygun doğru diyet listesini tercih etmenizdir. Çeşitli diyet listeleri olduğu gibi bunlar arasından karbonhidrat diyeti en yaygın olanıdır. Bu diyetle ilgili araştırma yaptığınızda, bu konuda bilgi veren birçok internet sitesi bulacaksınız. http://diyetlerim.org/karbonhidrat-diyeti-listesi/ buradan detaylı bilgiyi edinirsiniz.

 

Bu diyetin amacı, insülin salgılanmasını artırarak, kan şekerini sabitlemektir. Karbonhidrat diyetini uygularken aç kalmadan kilo vermenin keyfini yaşayabilirsiniz. Peki, bu diyet listesinde hangi gıdaların olması gerektiği konusunda size bazı bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, tahıllar bu diyette başroldedir. Çünkü bu besinler karbonhidrat açısından oldukça zengindirler. Elbette ki sadece tahıl grubuyla beslenmeyeceksiniz, meyve ve sebzeler, süt ürünleri, et grubu ve yumurtalarda bu diyetten ayrı düşünemeyeceğimiz besin gruplarıdır.

 

Bir de özellikle kaçınmamız gerek besinler vardır. İsterseniz şimdi birazda bunlardan bahsedelim. Herkesin ilk aklına gelen besinin şeker olduğuna eminim. Biliyorsunuz diyet yapın ya da yapmayın şekeri hayatımızın her alanında minimum seviyede tutmak zorundayız. Hatta mümkünse hayatımızdan tamamen çıkarmak en güzelidir. Gün içinde şekerli olmak şartıyla iki bardak çay içmeniz bile diyetinizin bozulduğu anlamına gelir. Ama çayı kahveyi şekersiz içmem mümkün değil diyorsanız, belki bir dönem en azından alışana kadar tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

Bir diğer kaçınılması gereken besin grubu da hamur işleridir. Araştırma yaptığınız takdirde, internet sitelerinde her türlü hamur işi için kalori miktarlarına ulaşabilirsiniz ve inanın bana oldukça masum görünen bu besinler, kilo almamız konusunda kesinlikle başrol oynuyorlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir